LAZER GÖZ AMELİYATLARI DANIŞMA HATTI 0 (544) 535 4331Tıklayın ve Bizi Arayın0 (544) 535 4331

Relex Smile Lazer Göz Ameliyatı

RELEX SMILE

MİNİMAL İNVAZİV
FLEPSİZ AMELİYAT

VisuMax®

Küçük kesiyle lentikül çıkarma birçok avantaj sunuyor. SMILE ile minimal invaziv, flepsiz ameliyat ilk defa mümkün hale geldi. Klinik prosedür, lens şekilli korneal stromal doku parçasının küçük bir kesiyle çıkarılması olan lentikül çıkarma tekniğine dayanıyor. LASIK’ten %80 daha küçük yan kesik ve %30 daha küçük kapak kesiği işlemi gerektiren SMILE sayesinde kuru göz, enfeksiyon ve epitelin içe büyümesi vakaları daha az olacak.

Daha biyomekanik koruma ve stabilite sağlamak için, korneale neredeyse hiç dokunulmuyor.

alt
alt

RELEX SMILE BY ZEISS

LAZERLE GÖRME DÜZELTMENİN KISA BİR TARİHÇESİ : Korneal refraksiyon lazer ameliyatı, otuz yıl gibi kısa bir sürede hızla gelişmiş olan ve görme bozukluğunu tedavi etmek için kullanılan en yaygın yöntemlerden biri. Hayatın diğer alanlarında olduğu gibi, bu alandaki ilerlemeler de sürekli gelişim isteğiyle meydana geldi. Sektör, üç nesil teknolojiyle şekillendi: PRK, LASIK ve SMILE.

PRK, lazerle görme düzeltmenin l. nesli olup, korneanın excimer lazer kullanılan yüzey ablasyon ameliyatlarıyla biliniyor. Ekonomik bir çözüm olarak öne çıkan ürün, yaygın olarak kullanılmaya devam ediyor. Lazerle görme düzeltmenin 2H” nesli olarak tanıtılan LASIK, excimer lazer ile korneayı yeniden şekillendirme özelliğine sahip. Flep ameliyatı ile görüşün çabuk iyileşmesini sağlayan ürün, bu özelliği sayesinde bugünlerde en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri haline geldi.

Lazerle görme düzeltmenin 3. nesli olan SMILE, küçük kesiyle lentikül çıkarma tekniğidir. Tamamıyla femtosaniye lazer kullanılan bu ürün, minimal invaziv flepsiz tekniğiyle, geleneksel refraktif ameliyatlarını yeniden tanımlıyor. Görünen o ki, lazerle görme düzeltme hiç bu kadar gelişmiş, doku koruyan ve hassas olmamıştı. Gelecek, minimal invaziv teknikte yatıyor.

alt
alt

Nesil - PRK
Yüzey Ablasyon


• Subepitelyal ablasyon
• Excimer lazer tedavisi
• Zamana yayılmış görme iyileşme süresi
• Hastanın konforsuz olması

alt

Nesil - LASIK
FLEP Ameliyatı


• Stromal ablasyon
• Excimer veya femtosecond lazer ile birleştirilmiş
• Hızlı görme iyileşmesi
• Bazı flep komplikasyon riskleri

alt

Nesil - SMILE
FLEPSİZ Ameliyatı


• Stroma içi lentikül çıkarma
• Femtosaniye lazer tedavisi
• Hassas tedavi
• Flep komplikasyonu yok

SMILE TEKNOLOJİSİ

Küçük kesiyle lentikül çıkarma birçok avantaj sunuyorSMILE ile minimal invaziv, flepsiz ameliyat ilk defa mümkün hale geldi. Klinik prosedür, lens şekilli korneal stromal doku parçasının küçük bir kesiyle çıkarılması olan lentikül çıkarma tekniğine dayanıyor. LASIK’ten %80 daha küçük yan kesik ve %30 daha küçük kapak kesiği işlemi gerektiren SMILE sayesinde kuru göz, enfeksiyon ve epitelin içe büyümesi vakaları daha az olacak. Daha biyomekanik koruma ve stabilite sağlamak için, korneale neredeyse hiç dokunulmuyor.

RELEX SMILE BY ZEISS

İlk minimal invaziv, flepsiz SMILE çözümüReLEx® SMILE ile ZEISS, hastaları minimal invaziv, flepsiz SMILE prosedürü ile tedavi etme yöntemini ilk bulan firmadır. SMILE’ın gelişmesi, refraktif ameliyatlarının geleceğinin minimal invaziv olduğunu gösteriyor. Şimdi, 3. nesil lazerle görme düzeltmeye geçme zamanı.

Mükemmel performans için üretildi. ReLEx SMILE, sadece bir tür lazerle, yüksek düzeltmelerde dahi yüksek seviyede yeniden üretilebilirlik ve öngörülebilirlik sağlayan, yüksek hassasiyetli, çığır açmış femtosaniye lazer olan ZEISS VisuMax®® ile uygulanıyor. Öne çıkan kesi kesinliği, istisnai hızı ve hassas tedavi yaklaşımı ile SMILE gibi ileri korneal uygulamaları için ideal bir platform.

Modern Korneal Tedavide Yeni Eğilimleri Tanımlamak

ZEISS’ın, çığır açan, yüksek performanslı femtosaniye lazer sistemi olan VisuMax®®, refraktif ameliyat dünyasını yeniden şekillendiriyor. Kesme keskinliği, hızı ve hassas tedavi yaklaşımıyla Flepler, Keratoplasti, ICR ve SMILE için kesi yöntemleri de dahil olmak üzere, son teknoloji korneal ameliyat uygulamaları icin en ideal platformdur. Küçük kesiyle lentikül çıkarmaya veya SMILE, bildiğimiz refraktif ameliyatları yeniden tanımlıyor. ZEISS, lazerle görme düzeltmenin yeni 3. neslinde, minimal invaziv küçük kesili, flepsiz ReLEx® SMILE çözümü ile ön sırada yer alıyor. ZEISS’ın VisuMax® ve MEL® excimer lazer ürünlerinin birleşimi, modern refraktif cerrahi uygulamaları için geniş bir yelpazede tüm ihtiyaçları karşılıyor. Zeiss VisuMax®, lazerle görme düzeltmenin her üç neslinin uygulamalarını gerçekleştirebilen tek refraktif platform: PRK/LASEK (yüzey ablasyon ameliyatı), Femto-LASIK/LASIK (flep ameliyatı) ve SMILE (minimal invaziv, flepsiz ameliyat). Sonuç olarak refraktif cerrahide en ileri teknik, kanıtlanmış korneal cerrahi yöntemlerini çarpıcı detaylarla birleştiren ve kişiselleştirilmiş tedavi sonuçları sunmaya yardımcı olan ZEISS VisuMax®’tır.

SMILE — 3. NESİL LAZERLE GÖRME DÜZELTME

Minimal invaziv, flepsiz ameliyat (En küçük kesi ile, retina kesisi olmadan) SMILE, refraktif ameliyat dünyasının başını döndürüyor. Bu 3. nesil lazerle görme düzeltme uygulaması, flepsiz “LASIK ve acisiz PRK olarak biliniyor.” ve ZEISS, ilk SMILE çözümü olan ZEISS ReLEx SMILE ile bu yolda öncülük ediyor. Flepsiz ZEISS VisuMax® bu benzersiz lazerle görme düzeltme işlemini destekleyen ilk ve bugüne kadar ki tek femtosaniye sistemi. Korneanın iç bölgesinde, yüksek kesinlikli, önceden hesaplanmış lentikül(mercek) yaratır ve bu lentikül(mercek) flepsiz olarak küçük kesiyle çıkarılır. Minimal invaziv Flep gerektirmeyen ReLEx SMILE, daha az kesilmiş sinir, çok daha az gözlenen göz kuruluğu ve daha az enfeksiyon ve epitelyal içe büyüme riski vadetmektedir. Küçük kesiler de ayrıca, epitelyum iyileşmesini hızlandırmaktadır. Öngörülebilir Lentikül yaratılması ve çıkarılması süreden kesintisiz olarak gerçekleştirilir. Ayrıca, hastanın hareket etmesine gerek kalmaz. Bu da ReLEx SMILE’ı hızlı ve öngörülebilir tedavi yöntemi haline getiriyor. Mükemmel Cıktılar ReLEx SMILE ile ileri lazerle görme düzeltme, daha etkin iş akışlarına, daha kısa tedavi sürelerine ve hastalar için daha az stresli olmalarına yardımcı olur. Ayrıca daha yüksek refraksiyon değerleri de dahil öngörülebilirliği yüksek, mükemmel çıktılar sağlar.

RELEX SMILE ÇARPICI SONUÇLAR

2-4 mm arası küçük kesi • Kenar kesi uzunluğu %80 daha kısa ve çap kesi alanı Femto-LASIK flepe göre %30 daha küçük. • Kuru göz sendromunu azaltma ve flepsiz kesiler sayesinde daha az sinir kesilmesi. • Daha az enfeksiyon ve epitelyal içe büyüme riski. • Kişisel korneal özellik ve çevre koşullarından bağımsız olarak daha iyi lentikül yeniden üretilebilirliği. • Özellikle daha yüksek refraksiyon değerleri için öngörülebilirlik. • Hastanın yer değistirmesine gerek kalmadan etkin tedavi süreci.

YÜKSEK HASSASİYETLİ FLEPLER, NAKİLLER VE KESİLER

Femto-LASIK iş akışı verimliliğinde yeni bir seviye ZEISS VisuMax®, konvansiyonel Femto-LASIK ve PRESBYOND Laser Blended Vision gibi tedaviler için, yüksek kesinlikli flepler sağlamaktadır. MEL excimer lazer ve CRS-Master® tedavi planlama cihazı ile ZEISS, verimli iş akısları ve istenen sonuçlar için uygun birleşimi sağlar.

ZEISS VisuMax® İLE DOĞRU KESİ

• Yüksek hassasiyetli flepler • Yeniden üretilebilir ve flep Kalınlık tutarlılığı • Flebi kolayca yeniden yerleştirme • Düzgün stromal yatak yüzeyleri • İyi iş akışı • Gereği olmadan 10P (GIB) yükselmesini engeller

DÖNEN HASTA DESTEK SİSTEMİ

Hastaları femtosaniyeden excimer lazere doğru, dönen hasta destek sistemi ile rahatça ve hızlıca hareket ettirir.

MEL EXCIMER LAZER

Öngörülebilir, verimli, güvenli ve hızlı ZEISS MEL 80 excimer lazer, geniş bir yelpazede korneal cerrahi uygulamalarını gerçekleştirmek için gerçek bir kolaylık. ZEISS MEL 90 deneyiminizle, FLEXIQUENCE değiştirme fonksiyonu ve diyopter* başına 1,3 saniye olan operasyon içi ablasyon hızı gibi modern ilerlemeleri birleştirerek, performansı bir adım öteye taşıyor.

BİREYSEL TEDAVİLER İÇİN CRS-MASTER

ZEISS CRS-Master, standart ve uyarlanmış, topografi ile yönlendirilen tedavilerin uzaktan planlaması için ileri bir tedavi planlama cihazıdır. PRESBYOND Laser Blended Vision, presbiyopi hastaları için bir tedavi seçeneğidir ve CRS-Master’ın önemli uygulamalarından biridir.

alt

3. Nesil

Refraktif Cerrahi
Görüş Düzeltme

RELEX SMILE

Relex Smile Teknolojisi Sayesinde Uzak, Yakın ve Astigmat Gözlüklerinizden Kurtulabilirsiniz. Üstelik Relex Smile Teknolojisi, Flepsiz Mikro Kesi Sayesinde İnce Kornealarada Uygulanabilmekte

LAZER AMELİYATİ İÇİN UYGUN MUSUNUZ?

Op. Dr. Behram Yıldırımşimşek Relex Smile Ameliyatı — 4:54 Dakika

NETGÖZ MERKEZİ TARAFINDAN UYGULANAN
10000 ÜZERİNDE RELEX SMILE OPERASYONU

alt
Göktuğ Baldemir
Relex Smile Lazer Ameliyatı - 2017
Ağrı, Sızı, Yanma, Batma Gibi şikayetlerim olmadan sadece 15 dakikada gözlüklerimden kurtuldum. Üstelik ertesi gün işbaşı yapabildim. Lazer göz ameliyatım sayesinde gözlüklerim olmadan kusursuz bir görüşle görebiliyorum.
alt
Serdar Defterli
Relex Smile Lazer Ameliyatı - 2018
Yıllardır kullandığım ve bana günlük aktivitelerimde çok sorun çıkartan gözlüklerime bu ameliyat sayesinde elveda diyebildim. artık spor yaparken veya günlük aktivitelerimde gözlük olmadan daha rahatım.
alt
Münevver Tekkan
Göz Check-Up
esinlikle tavsiye ediyorum. Profesyonel bir hizmet almak istiyorsanız doğru adres diyebilirim. ortam rahat, ulaşım kolay, personel yardımcı ve en önemlisi doktorlar çok bilgili. Hayati bey sorunumu öyle güzel anlattı ki kafamda endişe ve soru işareti kalmadı.
alt
İbrahim İşçi
Genel Göz Muayenesi
Benim gözlerimde 7 numara miyop 3 numara astigmat vardı burada daha önce iki kuzenim ameliyat olmuştu bende onların tavsiyesi üzerine geldim ve şuan çok memnun doktor Behram bey beni ameliyat etti herkese tavsiye ederim Behram bey gerçekten işinde çok başarılı biri aynı şekilde sekreteri olan hanım efendi çok kibar çok güler yüzlü yani kısacası net göz doktorları ve diğer çalışanları olarak bence çok ama çok iyiler
alt
Yasemin Yıldız
Katarakt - Tedavisi
Ailemizin goz hastanesi oldu kardesim ağabeyim ve ben hep birlikte gittik bu kadar ilgi alaka baska bir hastanede simdiye kadar görmedim doğrusu. Ticarethane olarak değil de hastaya önem verildiğini gördük doktorumuz Hayati Türker beye, asistani Fazilet hanıma şimdiden teşekkürler Ağabeyimin akilli lens operasyonu cok basarili gecti tekrar tesekkurler tabiki de tavsiye ediyorum
alt
Ceyda Toker
Genel Göz Muayenesi
2008 den beri HAKAN beyin hastasıyım kendisi inanılmaz bilgili el becerileri çok yüksek ve çok kibar bir doktor tüm ailemle birlikte her yıl kontrollerimizi yaptırıyoruz.herkese sağlıklı günler dilerim göz denince akla gelen ilk yer bir anestezi teknikeri olarak çok göz hastanesinde çalıştım ama NET GŌZ ü tek geçiyorum