GÖZ İÇİ AKILLI LENS DANIŞMA HATTI 0 (544) 535 4331Tıklayın ve Bizi Arayın0 (544) 535 4331

Katarakt Tedavisi

GÖZ İÇİ MERCEK AMELİYATI

AKILLI LENSLER İLE
GÖRÜŞ DÜZELTME

AKILLI LENS

Halk arasında akıllı lens olarak bilinen göz içi lensler ile miyop, hipermetrop, astigmat ve presbiyopi görme kusurları tedavi edilebilmekte. Lazer ile katarakt cerrahisi operasyonları Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi’nde uygulanmakta.

Katarakt Yaşlı Kadın Çocuk
Katarakt Göz Hastası

GÖZ İÇİ MERCEKLER AKILLI LENS TEDAVİSİ

Kornea tabakasına uygulanan göz içi akuıllı lens tekniği ile Uzak, yakın, orta tüm mesafelerde net bir görüş sağlanabilmekte. Göz içine yerleştirilen yapay göz içi mercekler halk arasında “akıllı lens” olarak bilinmektedir. Katarakt sebebiyle gözün doğal merceği saydamlığını yitirdiğinde, puslu, bulanık görmeye neden olur. Bu doğal mercek, katarakt ameliyatı ile gözden çıkarılmakta ve yerine yapay göz içi mercek yerleştirilmektedir. Göz içi premium akıllı lens yöntemi ile tek ameliyatta ileri yaşlarda görülen katarakt yanında tüm mesafelerde daha net bir görüş eldeedilebilmekte.

Göz yapısı lazer göz ameliyatlarına uygun olmayan bireylerde miyop, hipermetrop, astigmat ve presbiyopi görme kusurlarının düzeltilmesinde göz içi mercek uygulaması yapılabilmektedir.

Günümüzde kullanılan Multifocal çok odaklı göz içi akıllı lensler ile aynı anda tüm mesafelerde net bir görüş mümkün olabilmekte. Ameliyat öncesi yapılacak teknik ve tıbbi ölçümler, göz yapısının uygunluğu ve ameliyat sonrasıgörüşünüzdeki beklentilerinize görefarklı yapay göz içi lensler kullanılabilmekte.

1. Monofokal Göz İçi Akıllı Lensler

Uzak mesafe görüş kusurlarının tedavisinde monofokal göz içi akıllı mercekler kullanılabilmekte.

2. Monofokal Torik Göz İçi Akıllı Lensler

Uzak mesafe görüş kusurlarının düzeltilmesinin yanında astigmat görüş kusurlarınında tedavi edilmesinde monofokal torik göz içi akıllı mercekler kullanılabilmekte.

Göz İçi Akıllı Mercek

3. Trifokal Göz İçi Akıllı Lensler

Yakın, Orta ve Uzak mesafe görüş kusurlarının düzeltilmesinde trifokal göz içi akıllı mercekler kullanılabilmekte.

4. Trifokal Torik Göz İçi Akıllı Lensler

Yakın, Orta ve Uzak mesafe görüş kusurlarının düzeltilmesinin yanında astigmat görüş kusurlarınında tedavi edilmesinde trifokal torik göz içi akıllı mercekler kullanılabilmekte.

– LAZER İLE KATARAKT AMELİYATI

Netgöz Cerrahi Tıp Merkezi'nde lazer iel katarakt ameliyatı yapılabilmekte. Lazer ile katarakt ameliyatları sayesinde hastalar için daha güvenli ve konforlu bir süreç oluşmakta. Femtosecond (Femtosaniye lazer) lazer cihazları, OCT(Optic coherence tomography) cihazları ile entegre çalışmakta olan bilgisayar destekli sistemlerdir.

lazer ile katarakt cerrahisi uygulanırken korne tabakasında oluşturulacak kesiler ve mercek kapsülünün kesilmesi işlemleri bilgisayar destekli lazer sistemleriyle yapılmaktadır. Korneanın kataraktlı merceğinin parçalara ayrılması (fragmantasyon işlemi) femto saniye lazer ile oluşturulan kesiler ile sağlanır. Bu sayede hastalar ultrasound titreşimlerine maruz kalmamakta ve gözün kataraktlı alanı dışında kalan yapıları cerrahi uygulamadan olumsuz etkilenmemektedir. Lazer ile katarakt cerrahisinde korneal doku zedelenmesi görülmemektedir.

- KATARAKT AMELİYATI İLE BİRLİKTE UYGULANAN GÖZ İÇİ AKILLI LENSLER. HANGİ MERCEKLER KULLANILMAKTA?

Katarakt cerrahisi ile birlikte kornea tabakasında saydamlığını yitiren mercek yerine yapay göz içi mercekler kullanılabilmekte.

Sadece uzak mesafeyi görme kusurlarını tedavi edebilen merceklere monofokal (tek odaklı), uzak ve yakın mesafe görüş kusurlarını düzelten ve net bir görüş sağlayan merceklere bifokal (iki odaklı), uzak, orta ve yakın mesafelerde net görmemizi sağlayan merceklere trifokal (üç odaklı) mercekler denir. Bifokal (iki odaklı) ve trifokal (üç odaklı) mercek (lens) uygulamaları gözlüksüz ve kontakt lenssiz net bir görüş ve yaşama olanağı sağlar.

NETGÖZ Cerrahi TIP MERKEZİ’NDE KATARAKT CERRAHİSİ ve REFRAKTİF CERRAHİ’DE (GÖRÜŞ KUSURLARININ DÜZELTİLMESİ) KULLANILAN GÖZ İÇİ AKILLI LENSLER

ZEISS CT-ASPHINA 603P MONOFOKAL

ZEISS CT-LUCIA 201P MONOFOKAL

ZEISS CT-ASPHINA 409MV MONOFOKAL COLORMATIC

ZEISS CT-LUCIA 601 PY MONOFOKAL COLORMATIK

ZEISS AT LISA 809 MP BIFOKAL

ZEISS AT LISA TRI 839 MP TRIFOKAL

ZEIS AT TORBI BI-TORIC 709 MP BIFOKAL TORIC

ABBOTT SENSAR1 A1300 HİDROFOBIK MONOBLOK

ABBOTT TECNIS1 ZCB00 HIDROFOBIK MONOBLOK

ABBOTT TECNIS ZMBOO MULTIFOKAL ACRYLIC

ABBOTT TECNIS ZMTOO MULTIFOKAL TORIC ACRYLIC

ABBOTT TECNIS ZCT150 MONOFOKAL ASPHERIC TORIC

ALCON SN60NF ACRYSOF IQ MONOFOKAL

ALCON SN6AD1 ACRYSOF IQ MULTIFOKAL RESTOR

ALCON SND1TX ACRYSOF IQ MULTIFOKAL RESTOR TORIC

ACRIVAup REVIOL MFM611 MULTIFOKAL

ACRIVAUD REVIOL BBMFM611 MULTIFOKAL

ACRIVAUD UD613 MONOFOKAL

ACRIVA BBUD613 MONOFOKAL

BIOTECH VISIONCARE EYECRYL DIHYS600ROH MULTIFOKAL

BIOTECH VISIONCARE EYECRYL ASHFY600 HYDROPHOBIC IOL

BIOTECH VISIONCARE EYECRYL PLUS600 HYDROPHILIC IOL

alt
Göktuğ Baldemir
Relex Smile Lazer Ameliyatı - 2017
Ağrı, Sızı, Yanma, Batma Gibi şikayetlerim olmadan sadece 15 dakikada gözlüklerimden kurtuldum. Üstelik ertesi gün işbaşı yapabildim. Lazer göz ameliyatım sayesinde gözlüklerim olmadan kusursuz bir görüşle görebiliyorum.
alt
Serdar Defterli
Relex Smile Lazer Ameliyatı - 2018
Yıllardır kullandığım ve bana günlük aktivitelerimde çok sorun çıkartan gözlüklerime bu ameliyat sayesinde elveda diyebildim. artık spor yaparken veya günlük aktivitelerimde gözlük olmadan daha rahatım.
alt
Münevver Tekkan
Göz Check-Up
esinlikle tavsiye ediyorum. Profesyonel bir hizmet almak istiyorsanız doğru adres diyebilirim. ortam rahat, ulaşım kolay, personel yardımcı ve en önemlisi doktorlar çok bilgili. Hayati bey sorunumu öyle güzel anlattı ki kafamda endişe ve soru işareti kalmadı.
alt
İbrahim İşçi
Genel Göz Muayenesi
Benim gözlerimde 7 numara miyop 3 numara astigmat vardı burada daha önce iki kuzenim ameliyat olmuştu bende onların tavsiyesi üzerine geldim ve şuan çok memnun doktor Behram bey beni ameliyat etti herkese tavsiye ederim Behram bey gerçekten işinde çok başarılı biri aynı şekilde sekreteri olan hanım efendi çok kibar çok güler yüzlü yani kısacası net göz doktorları ve diğer çalışanları olarak bence çok ama çok iyiler
alt
Yasemin Yıldız
Katarakt - Tedavisi
Ailemizin goz hastanesi oldu kardesim ağabeyim ve ben hep birlikte gittik bu kadar ilgi alaka baska bir hastanede simdiye kadar görmedim doğrusu. Ticarethane olarak değil de hastaya önem verildiğini gördük doktorumuz Hayati Türker beye, asistani Fazilet hanıma şimdiden teşekkürler Ağabeyimin akilli lens operasyonu cok basarili gecti tekrar tesekkurler tabiki de tavsiye ediyorum
alt
Ceyda Toker
Genel Göz Muayenesi
2008 den beri HAKAN beyin hastasıyım kendisi inanılmaz bilgili el becerileri çok yüksek ve çok kibar bir doktor tüm ailemle birlikte her yıl kontrollerimizi yaptırıyoruz.herkese sağlıklı günler dilerim göz denince akla gelen ilk yer bir anestezi teknikeri olarak çok göz hastanesinde çalıştım ama NET GŌZ ü tek geçiyorum