KATARAKT AMELİYATLARI DANIŞMA HATTI 0 (544) 535 4331Tıklayın ve Bizi Arayın0 (544) 535 4331

Katarakt Tedavisi

KATARAKT AMELİYATI

AKILLI LENSLER İLE
KATARAKT AMELİYATI

KATARAKT

Lazer ile katarakt tedavisi operasyonları. Katarakt cerrahisi sırasında kullanılan göz içi mercek uygulamaları ile de uzak, yakın ve astigmat görme kusurlarınızdan kurtulabilirsiniz. Akıllı Mercekler sayesinde gözlüksüz ve kontakt lenssiz bir hayat mümkün.

Katarakt Yaşlı Kadın Çocuk
Katarakt Göz Hastası

KATARAKT CERRAHİSİ LAZER İLE KATARAKT AMELİYATI

Katarakt; gözümüzün doğal merceğinin (lens) saydamlığını yitirmesidir. Her yaşta görülebilir. Sıklıkla görülen türü 55 yaşından sonra yaşa bağlı katarakt olarak karşımıza çıkar. Katarakt tedavisi ilaçlarla mümkün olmadığından cerrahi (FAKOemülsifikason) operasyon veya Laser (Femtosecond Laser) operasyonu gereklidir.

Bulanık görme, puslu görme, kirli bir camın arkasından bakıyormuş hissi, Gözlük kullanma ihtiyacı oluşması, Yakını göremeyen kişinin gözlük ihtiyacı duymadan yakını görebilir hale gelmesi, (ikinci bahar) Işık hassasiyeti Ayrıca bazı katarakt tipleri göz tansiyonunda artışlara yol açarak glokom gelişmesine neden olabilir.

Günümüzde katarakt cerrahisinde iki teknoloji destekli yöntem ön plana çıkmaktadır;

– Fakoemülsifikasyon

Ultrasonik ses dalgalarıyla katarakt dokusunun eritilmesi prensibiyle çalışır. FAKOemülsifikasyon tekniğinde göze yaklaşık 2,5 mm korneal kesi yapılır ve göze dikiş atılmaz. Cerrahın tecrübesine ihtiyaç olan bir yöntemdir.

– Femtosecond (Femtosaniye) Laser

Femtosecond (Femtosaniye) Laser‘in diğer teknikten bazı farkları vardır. Bu teknikte bıçak kesisi yerine laser kesisi yapılır. Cerrahın katarakt kapsülünü açması gerekmez. Kapsül düzenli bir şekilde laser ile açılır (Kapsuloreksis). Katarakt dokusuda laser ile parçalara ayrılır (Fragmantasyon). Ayrıca ultrason enerjisi kullanılmadığından doku zedelenmesi riski yoktur. Bu tekniğin dezavantajı her göz yapısına uygunluk göstermemesi, her katarakt seviyesinde kullanılamamasıdır.

Katarakt Yaşlı Kadın

Katarakt operasyonları yapılırken üzerinde düşünülüp iyi karar verilmesi gereken bir durum da gözün içinden çıkarılan merceğin (lens) yerine takılacak olan yapay merceğin (lens) seçilmesidir.

Netgöz Cerrahi Tıp Merkezin Katarakt Ameliyatlarında Kullanılan tüm lensler FDA onaylı ve CE belgelidir.

Katarakt cerrahisinde temel hedef hastanın sağlığına kavuşturulmasıdır. Bununla beraber hastanın iş ve sosyal yaşantısına, günlük aktivitelerine ve hobilerine yönelik olarak mercek (lens) belirlenmesi gerekmektedir. Hastalara çok odaklı (bifokal, trifokal, multifokal) mercekler (lens) kullanılarak uzak ve yakın görmeler gözlüksüz sağlanabilmektedir.

Mercek (lens) seçimi yapılırken günlük yaşantıyı kolaylaştıracak tercihlerde bulunulabilir. Örneğin; gece görüş kalitesini arttıran mercekler (lens) özellikle gece araç kullanımı yoğun hastalarımızda tercih ettiğimiz merceklerdir (lens). Ya da günün çoğunluğunu dış ortamda geçiren, güneşe maruz kalan hastalarda UV (Ultraviyole) filtreleri özellikle önerilir. Ofis ortamında aydınlatma ve bilgisayar kullanımında ise antirefle filtreler önem kazanırlar.

Bu mercekler (lens) göz içine yerleştirildiğinden dolayı karar süreci, hastanın beklentilerinin karşılanması operasyondan bile öncelikli hale gelmektedir.

KATARAKT OPERASYONLARINDA FAKOEMÜLSİFİKASYON VE FEMTOSECOND LASER YÖNTEMLERİ

Günümüzde insanlara uygulanan ameliyat prosedürlerinden en yaygını hiç şüphesiz katarakt ameliyatlarıdır. Gelişen teknolojik imkanlarla iğnesiz ve dikişsiz olarak tabir edilen iki yöntem yaygın olarak katarakt cerrahi prosedürlerinde yer almaktadır.

– FAKOEMÜLSIFIKASYON YÖNTEMİ

Kataraktlı sertleşmiş merceğin ultrasound (ses) dalgalarıyla parçalanıp sıvı yardımıyla gözden uzaklaştırılması prensibine dayanır. İleri Fakoemülsifikasyon teknikleri üzerine kendisini geliştirmiş hekimler tarafından yapılması önem arz etmektedir. Uygulama dikiş gerektirmez ancak 2,5 mm’lik cerrahi kesiler bıçak kullanılarak açılır.

– LASER KATARAKT

Femtosecond (Femtosaniye laser katarakt) laser cihazları OCT(Ocular coherence tomography) ile bilgisayar destekli sistemlerdir.

Korneal kesiler ve mercek kapsülünün kesilmesi laser sistemiyle yapılır. Merceğin (lens) parçalara ayrılması (fragmantasyonu) laser kesileriyle sağlanır. Böylece hastalar ultrasound titreşimlerine maruz kalmadığından gözün katarakt dışındaki yapıları uygulamadan olumsuz etkilenmez. Doku zedelenmesi görülmez.

- KATARAKT AMELİYATINDA HANGİ MERCEKLER (LENS) KULLANILIR?

Gerek FAKOemülsifikasyon, gerekse Femtosecond Laser uygulamaları olsun hasta ve işlevini yitirmiş doğal mercek (lens) gözden alınarak yerine yapay göz içi mercek (lens) yerleştirilir.

Sadece uzak mesafeyi görmemizi sağlayan merceklere (lens) monofokal (tek odaklı) , uzak ve yakını görmemizi sağlayan merceklere bifokal (iki odaklı), uzak, orta ve yakın mesafeyi görmemizi sağlayan merceklere trifokal (üç odaklı) mercekler denir. Bifokal (iki odaklı) ve trifokal (üç odaklı) mercek (lens) uygulamaları gözlüksüz yaşama olanağı sağlar.

Hastaların göz yapılarına ve yaşam tarzlarına göre hangi tür merceğin (lens) kullanılacağına karar verilir.

NET GÖZ TIP MERKEZİ’NDE KATARAKT CERRAHİSİ ve REFRAKTİF CERRAHİ’DE (GÖZLÜKTEN KURTULMA) KULLANILAN GÖZ İÇİ LENSLER

ZEISS CT-ASPHINA 603P MONOFOKAL

ZEISS CT-LUCIA 201P MONOFOKAL

ZEISS CT-ASPHINA 409MV MONOFOKAL COLORMATIC

ZEISS CT-LUCIA 601 PY MONOFOKAL COLORMATIK

ZEISS AT LISA 809 MP BIFOKAL

ZEISS AT LISA TRI 839 MP TRIFOKAL

ZEIS AT TORBI BI-TORIC 709 MP BIFOKAL TORIC

ABBOTT SENSAR1 A1300 HİDROFOBIK MONOBLOK

ABBOTT TECNIS1 ZCB00 HIDROFOBIK MONOBLOK

ABBOTT TECNIS ZMBOO MULTIFOKAL ACRYLIC

ABBOTT TECNIS ZMTOO MULTIFOKAL TORIC ACRYLIC

ABBOTT TECNIS ZCT150 MONOFOKAL ASPHERIC TORIC

ALCON SN60NF ACRYSOF IQ MONOFOKAL

ALCON SN6AD1 ACRYSOF IQ MULTIFOKAL RESTOR

ALCON SND1TX ACRYSOF IQ MULTIFOKAL RESTOR TORIC

ACRIVAup REVIOL MFM611 MULTIFOKAL

ACRIVAUD REVIOL BBMFM611 MULTIFOKAL

ACRIVAUD UD613 MONOFOKAL

ACRIVA BBUD613 MONOFOKAL

BIOTECH VISIONCARE EYECRYL DIHYS600ROH MULTIFOKAL

BIOTECH VISIONCARE EYECRYL ASHFY600 HYDROPHOBIC IOL

BIOTECH VISIONCARE EYECRYL PLUS600 HYDROPHILIC IOL

alt
Göktuğ Baldemir
Relex Smile Lazer Ameliyatı - 2017
Ağrı, Sızı, Yanma, Batma Gibi şikayetlerim olmadan sadece 15 dakikada gözlüklerimden kurtuldum. Üstelik ertesi gün işbaşı yapabildim. Lazer göz ameliyatım sayesinde gözlüklerim olmadan kusursuz bir görüşle görebiliyorum.
alt
Serdar Defterli
Relex Smile Lazer Ameliyatı - 2018
Yıllardır kullandığım ve bana günlük aktivitelerimde çok sorun çıkartan gözlüklerime bu ameliyat sayesinde elveda diyebildim. artık spor yaparken veya günlük aktivitelerimde gözlük olmadan daha rahatım.
alt
Münevver Tekkan
Göz Check-Up
esinlikle tavsiye ediyorum. Profesyonel bir hizmet almak istiyorsanız doğru adres diyebilirim. ortam rahat, ulaşım kolay, personel yardımcı ve en önemlisi doktorlar çok bilgili. Hayati bey sorunumu öyle güzel anlattı ki kafamda endişe ve soru işareti kalmadı.
alt
İbrahim İşçi
Genel Göz Muayenesi
Benim gözlerimde 7 numara miyop 3 numara astigmat vardı burada daha önce iki kuzenim ameliyat olmuştu bende onların tavsiyesi üzerine geldim ve şuan çok memnun doktor Behram bey beni ameliyat etti herkese tavsiye ederim Behram bey gerçekten işinde çok başarılı biri aynı şekilde sekreteri olan hanım efendi çok kibar çok güler yüzlü yani kısacası net göz doktorları ve diğer çalışanları olarak bence çok ama çok iyiler
alt
Yasemin Yıldız
Katarakt - Tedavisi
Ailemizin goz hastanesi oldu kardesim ağabeyim ve ben hep birlikte gittik bu kadar ilgi alaka baska bir hastanede simdiye kadar görmedim doğrusu. Ticarethane olarak değil de hastaya önem verildiğini gördük doktorumuz Hayati Türker beye, asistani Fazilet hanıma şimdiden teşekkürler Ağabeyimin akilli lens operasyonu cok basarili gecti tekrar tesekkurler tabiki de tavsiye ediyorum
alt
Ceyda Toker
Genel Göz Muayenesi
2008 den beri HAKAN beyin hastasıyım kendisi inanılmaz bilgili el becerileri çok yüksek ve çok kibar bir doktor tüm ailemle birlikte her yıl kontrollerimizi yaptırıyoruz.herkese sağlıklı günler dilerim göz denince akla gelen ilk yer bir anestezi teknikeri olarak çok göz hastanesinde çalıştım ama NET GŌZ ü tek geçiyorum