GözKapağı Estetiği (Blepharoplasty)

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ (BLEFAROPLASTİ)

Göz çevresindeki deri, yüzün diğer bölgelerindeki deriden daha ince ve narindir. Kırışıklıklara ve yıpranmalara karşı daha dayanıksızdır.

İlerleyen yaş, sigara, stres gibi faktörlerle; göz çevresinde kırışıklı, üst göz kapağında sarkma, alt göz kapağında sarkma, göz altı torbaları ve göz altı morlukları şikayetleri ortaya çıkmaktadır. Yorgun, uykusuz ve yaşlı bir görünüme sebep olan bu şikayetlerin artması durumunda göz kapağı estetiği operasyonları ihtiyacı doğmaktadır.

Göz kapağı estetiği öncesi cilt kalınlığı, kapaklardaki yağ miktarı ve kas yapısı incelenmelidir.

Gözün anatomik, sinir ve damar sistemi yapısını en iyi bilen hekimler olan göz hekimleri tarafından göz estetiğinin yapılması önemli bir husustur.

Üst göz kapağının sarkması veya torbalanmasının ilerlemesi görme alanımızın daralmasına neden olur.

– GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ AMELİYATI

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatları Lokal anestezi altında gerçekleşir. Çok nadir genel anestezi gerektirebilir. Ortalama 1-3 saat arası süren operasyon ameliyathane ortamında yapılmalıdır ve uzun vade de gözkapağı sorunları ile ilgili kalıcı bir çözümdür. Operasyon günübirlik bir işlem olup hastanede yatış gerektirmez.

– GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ AMELİYATI SONRASI

Göz kapağı estetik ameliyatı sonrası göz kapaklarında oluşan ödem ve morluklarda 3-10 gün arasında iyileşme görülür. Göz kapalkalrınızda Ağrı olması durumunda hekiminizin önerdiği ağrı kesiciyi alabilirsiniz. Göz kapağı ertetik ameliyatlarında iyileşme ortalama 2 hafta sürer.

Göz Kapağı Estetiği (Blepharoplasty)